94. Jiráskův Hronov 2. – 10. 8. 2024

Awesome & David Fiedler

Awesome & David FiedlerHronoff

2. 8. 2023 16:45 — 17:45

Park A. Jiráska – Velká stage

KONCERT

Awesome & David Fiedler
- autorské duo 
- kytara + loops / zpěv + irská flétna
- jazz, pop, world music

Nový projekt zpěvačky a hráčky na irské flétny Awesome a kytaristy Davida Fiedlera.

David strávil dobrodružný rok života v Irsku, kde se živil hraním po barech, což jeho hudební hledání sebe sama ovlivnilo stejně výrazně, ne-li více než celá šestiletá doba studií na Pardubické konzervatoři.

Awesome, ač o sedm let mladší než její bratr David, strávila cestami po světě hned několik dobrodružných let. Přeplula Atlantik na katamaránu, obsluhovala španělského krále, na svazích francouzských Alp organizovala populární plavkové jízdy, dokonce měla příležitost ve Spojených státech natočit krátký studentský film, aby se následně rozhodla, že je na čase vrátit se zpět ke kořenům a všechny tyto zážitky a zkušenosti zúročit v novém hudebním projektu na domácí půdě.

David a Awesome spolupracovali nebo spolupracují s hudebníky jako jsou Miloš Dvořáček, Honza Vančura, Mário Bihári, Pepa Malina či hronovský rodák Standa Vít.

V tomto jejich sourozeneckém projektu uslyšíte převzatou i vlastní tvorbu na pomezí jazzu, popu a world-music. Na koncertech Awesome a David plynule přecházejí z propracovaných aranží do volné improvizace, přičemž využívají široké možnosti irských fléten a kytarových efektů k podpoření českých a anglických textů o tématech všedních i hlubších.

Jejich debutová deska, kterou aktuálně připravují s projektem Analog Life, vyjde na podzim 2023.