Na druhém hronovském soustředění se krom jiného konaly, jak bychom to dnes pojmenovali, klauzury. Jako posluchači režie jsme měli na výběr z několika prozaických textů, zvolený text jsme měli zdramatizovat a poté s posluchači herectví inscenovat. Vybral jsem si tehdy povídku Michaila Zoščenka Utrpení mladého Werthera, zhostil se úkolu dramatizace, to ještě před soustředěním. V Hronově jsme pak dramatizaci, nazvanou Ať nemrská těma nohama!, nazkoušeli venku na zahradě ubytovny naproti Staropadolské hospodě. Zvolili jsme arénový hrací prostor. V závěru JH jsme měli výsledek práce předvést, stejně jako ostatní, ve třídě ZŠ na náměstí, kde probíhala výuka kurzu. Oponoval jsem, že třída je pro naše představení arénového typu malá, a to i kdybychom vynesli ven všechny stoly a židle. Navrhl jsem, abychom se přesunuli na dvůr školy. Jeden z našich lektorů, herec Jaroslav Vágner, trval na tom, že se nikam přesouvat nebudeme a prohlásil, že jde stejně zase jen o nějaké mé schválnosti.
Nezbylo, než poodhalit to, co mělo být překvapením, a sice že nepotřebujeme jen arénu s diváky kolem dokola, ale také prostor za diváky, neboť je nezbytný pro jízdu na bicyklu jednoho z herců. Po dalším dohadování jsme se nakonec odebrali na dvůr, abychom zjistili, že ani ten není pro naše představení dostačující (něco neodstranitelného tam překáželo).
A tak jsme poté skončili na náměstí před školou, vymezili hrací prostor křídou a spustili představení. Publikum, které měli původně tvořit posluchači a lektoři kurzu, se rozrostlo o náhodné chodce, kteří vytušili, že se bude něco dít. Hrací prostor s publikem zasahoval i do místní komunikace, ale celou cca půlhodinu tu nikdo neprojel. Představení se povedlo, sklidili jsme nemalý potlesk a já dostal spontánní pusu od nadšené hlavní lektorky kurzu dramaturgyně Jarmily Černíkové-Drobné. Jaroslav Vágner pronesl: „Jo, pěkný. To jste měli říct hned, že potřebujete takovýhle plac.“
Když pominu dramaturgickou spolupráci na inscenaci souboru Tyl Rakovník, který v režii Jaroslava Kodeše na JH 1994 uvedl hru Michaela Ramløse: Čtvrté přikázání, byla to má první a jediná „umělecká“ prezentace na půdě hronovského festivalu. Nejspíš také poslední.