94. Jiráskův Hronov 2. – 10. 8. 2024

I - Improvizace

Lektor: Nikola Orozovič

Improvizace je způsob života, myšlení a náhledu na svět. Každý dokáže improvizovat, ale dá se na improvizaci připravit? Dá! A nejen v divadle!

Seminář improvizace vás naučí všímat si věcí kolem sebe, vnímat ostatní a komunikovat s nimi. Nenechat se rozhodit a být v klidu. Zkuste si reagovat bez přípravy. Překročit hranice své komfortní zóny. Poznáte metody a postupy improvizace a jejich využití k rozvoji sociálních a hereckých dovedností, využití improvizačních metod při tvorbě divadelní inscenace, ale také v pracovním a osobním životě. 

Lektor Nikola Orozovič je herec a improvizátor.

Improvizaci se věnuje od roku 2004., kdy se stal hráčem České improvizační ligy. Později začal zápasy sám organizovat a následně dal vzniknout formátu improshow a skupině Just!Impro, s níž od roku 2012 účinkuje ve Švandově divadle. Posledních 7 let uvádí pod názvem 321jedem! autorský koncept impro talk show. Vede workshopy a semináře o improvizaci a komunikaci nejen pro profesionální herce, ale i pro veřejnost (například ve Švandově divadle) a ve firemních sférách. Je spoluzakladatelem Školy improvizace. Pod jeho vedením vznikla série improvizačních představení v Horáckém divadle.

Věnuje se i loutkovému divadlu a kouzlení. (Až ho potkáte v Tritonu, dejte mu do ruky balíček karet a nechejte se okouzlit:-) Objevuje se na obou stranách kamery, jako herec a nebo produkční, či v oblíbené pozici asistenta režie.