94. Jiráskův Hronov 2. – 10. 8. 2024

KDR - KLUB DIVADELNÍCH RVÁČŮ aneb NEKOREKTNĚ O VIDĚNÉM

Nadstavbový diskusní seminář zdarma

Lektor: Jaromír Hruška

Pokračování nové formy diskuzního klubu, kde se bude opět velmi otevřeně diskutovat nad čerstvě shlédnutými představeními uvedených inscenací a tématy s nimi souvisejícími.

Prostor, kde se drsný divadelní HYDE PARK může zároveň proměnit ve Váš divadelní „EMO“ koutek. Prostor, kde se prostřednictvím nezřízeně řízené diskuze budou společně analyzovat dané inscenace programu Jiráskova Hronova 2023. S Vaším divadelním testosteronem a estrogenem bude sofistikovaně pracovat moderátor diskuze dramaturg a režisér JAROMÍR HRUŠKA.

Jaromír Hruška je absolvent DAMU v Praze, oboru režie činoherního divadla. Absolvent kurzů o práci K. S. Stanislavského, M. Čechova i představitelů tzv. ruské divadelní avantgardy konaných v Moskvě. Jeho studentská režijní práce (inscenace Shakespearova Mnoho povyku pro nic) byla prezentována na Festivalu divadelních škol německy mluvících zemí v Mnichově. Režisér 25 celovečerních inscenací autorů světové i české dramatické literatury. Je autorem většiny úprav dramatických i nedramatických textů ke svým inscenacím. Autor série scénářů historických her o nejmocnějším renesančním rodu Rožmberků v rámci prestižního evropského festivalu SLAVNOSTÍ PĚTILISTÉ RŮŽE. Autor a režisér úspěšných nových původních českých komedií ze současnosti „HOTEL BLACKOUT“, „NÁVRAT DO HOTELU BLACKOUT“, „LOVE…, SORRY!“, a „SORRY … BABY!“. Jako režisér a pedagog působil mj. na státní Konzervatoři v Praze. Jako asistent režie pracoval na několika inscenacích významného ruského režiséra Sergeje Fedotova. Dramaturg a zástupce ředitele Městského divadla v Českém Krumlově a dramaturg a produkční Dusíkova divadla v Čáslavi. Lektor řady krajských i celostátních přehlídek a divadelních festivalů.