94. Jiráskův Hronov 2. – 10. 8. 2024

NoFi

NoFiHronoff

29. 7. 2023 18:00 — 19:30

Park A. Jiráska – Velká stage

KONCERT

Vzhůru ke hvězdám s Novoměstskou filharmonií

Hvězdné války a Planety Gustava Holsta v živém provedení slavnostně zahájí 93. Jiráskův Hronov.

Mladý symfonický orchestr z Nového Města nad Metují se na již 29. července v 18 hodin stane v Jiráskově parku strážci galaxie a rytíři Jedi. Doslova a do písmene hvězdný program láká na cestu po Planetách Gustava Holsta. Kapitán téhle vesmírné posádky Marek Klimeš vás vezme na Mars, Venuši a Jupiter.

Jejich intergalaktický let bude pokračovat do světa George Lucase a Johna Williamse. Výprava do jedné předaleké galaxie, kde se odehrávají Hvězdné války, rozbuší srdce fanoušků filmové hudby a této mnoha generacemi milované vesmírné opery.

Novoměstská filharmonie je osmdesáti členný orchestr s bohatými zkušenostmi s vystupováním na tuzemských (Smetanova Litomyšl) i mezinárodních (Evropský hudební festival, Musica festa Florence) festivalech, ze kterých si pravidelně přiváží zlaté medaile i další ocenění.

Na svých koncertech kombinuje Novoměstská filharmonie klasickou hudbu s orchestrálními provedením skladeb z filmů a muzikálů. Ve svém domovském regionu pravidelně vyprodává koncerty a zápal jejich mladých hráčů nabíjí přítomné diváky pozitivní energií.

Nasedněte s nimi do vesmírného korábu v Jiráskově parku v Hronově, kam dorazí se světelnou show a řadou dalších překvapení.

Na viděnou a ať vás provází hudba!