94. Jiráskův Hronov 2. – 10. 8. 2024

Výzva divadla V.A.D. Kladno

5.8.2022

Sny o zkaženém představení
Kolegové divadelníci, máte také zlé sny o zkaženém představení?
 
Je to vždy podobné: Po těžkém dni sladce usnete, abyste se rázem a proti své vůli ocitli před představením v nějaké tíživé situaci. Zpravidla vám chybí kostým (nebo je vzorně připravený, ale na jinou hru). Za pár minut máte hrát, ale dozvídáte se, že jsou v představení zásadní změny, o kterých vám kolegové neřekli. Představení začalo a vy nevíte, co máte dělat a říkat. Záchrana je jen ve scénáři, který však má (pokud ho vůbec najdete) vynechané věty nebo je celý v maďarštině… Potíte se v ubohé improvizaci, obecenstvo řídne, kolegové jsou naštvaní a vy se s křikem a následnou úlevou probouzíte?
 
Nevím, čím jsme si to zasloužili, ale v divadle V.A.D. máme takové sny pořád. Zapisujeme si je a chceme je i vydat v tištěné podobě jako čtení na dobrou noc. Případně z nich vytvořit nějaké to divadlo. Mívám pocit, že naše kolekce obsahuje snad už všechno, co se může přihodit. Jenže vynalézavost, se kterou podvědomí děsí spáče-divadelníka, jde stále dál a dál a já zjišťuji, že studnice je nevyčerpatelná…
 
Proto vás prosím: kdo si vzpomenete na nějaký povedený divadelní sen (a nemusí to být nutně sen děsivý), se kterým byste se chtěli podělit, napište nám ho na info@divadlo-vad.cz. Třeba se rozhodneme kolekci rozšířit a vytvoříme Databázi českého amatérského divadelního snu nebo ochotnický snář.
 
S přáním dobré noci K. Lupinec, divadlo V.A.D. Kladno
 
 
Výše uvedená výzva není moc přitažlivou reklamou, ale přesto si dovolujeme připojit inzerát:
 
V.A.D. Kladno hledá herce
Vhodné pro skutečné nadšence, divadlo si užijete ve dne i v noci.
Dobrý vstupní psychický stav podmínkou.
Pohlaví potřebujeme mužské nebo alespoň neženské, vzhled mezi 20 a 35.
Pište na info@divadlo-vad.cz.
Pokud nespadáte do uvedené množiny, pište klidně také.
Třeba čas jiných věků a pohlaví přijde později.
 
(Ilustrační foto uvádí V.A.D. Kladno na Jiráskově Hronově v roce 2015 - pozn.red.)

Zpět