94. Jiráskův Hronov 2. – 10. 8. 2024

HT 1 – Herecký tréning (3.–5. 8.) - Základní elementy vnitřní techniky

Lektor Miroslav Ondra

Třídenní seminář

Hru herců na jevišti lze jistě považovat za umění. Ale i toto umění potřebuje tréning! A nejen fyzický. V tomto semináři se zaměříme na tréning vnitřních technik a elementů herecké hry, jako jsou koncentrace, jevištní pozornost, fantazie, inspirace, atmosféra, práce s tělesným napětím a uvolněním či vnímání impulzů vlastního těla, které můžou zažehnout jiskru hereckého jednání. Nikoli pomocí kliků a sklapovaček, ale během her, cvičení a improvizací budeme sami v sobě trénovat nacházení hravosti a touhu tvořit.

Třídenní herecký seminář může zaujmout širokou škálu herců od začátečníků až po ostřílené divadelní kozáky.

V nabídce naleznete ještě seminář HT 2. Semináře jsou na sobě nezávislé, ale lze je absolvovat oba, hereckého tréningu není nikdy dost!

Lektor Miroslav Ondra je dramaturg, herec, pedagog a muzikant.

Vystudoval obor Teorie a dějiny dramatických umění na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci a v současnosti je dramaturgem Městského divadla Brno a učí muzikálové herectví na Divadelní fakultě JAMU. Jako herec působí v nezávislém brněnském divadle Vejminek (bývalý Buranteatr ). V minulosti prošel mnoha dílnami Jiráskova Hronova jako účastník a nyní se často vyskytuje jako porotce amatérských divadelních přehlídek. Je také akordeonista a zpěvák klezmerové kapely Létající rabín.