94. Jiráskův Hronov 2. – 10. 8. 2024

HT 2 – Herecký tréning (7. – 9. 8. 2024) - Herec a rytmus

Lektor Miroslav Ondra

Třídenní seminář

Každý divadelník už mockrát někde kolem sebe slyšel ten magický výraz tempo-rytmus, aniž by častokrát tušil, co to přesně znamená… Jak se dá tedy rytmus využít v herecké tvorbě? Jak může herci pomoci budovat dramatickou situaci, vystavět postavu, fungovat v rozličných žánrech...? V mnoha cvičeních, technikách a hrách budeme ohledávat možnosti vnějšího i vnitřního rytmu, budeme hledat vlastní rytmus a dokážeme si, že herecký rytmus se neomezuje jen na poučku: vidím, cítím, pauzka, šrum!

Třídenní herecký seminář může zaujmout širokou škálu herců od začátečníků až po ostřílené divadelní kozáky.

V nabídce naleznete ještě seminář HT 1. Semináře jsou na sobě nezávislé, ale lze je absolvovat oba, hereckého tréningu není nikdy dost!

Lektor Miroslav Ondra je dramaturg, herec, pedagog a muzikant. Vystudoval obor Teorie a dějiny dramatických umění na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci a v současnosti je dramaturgem Městského divadla Brno a učí muzikálové herectví na Divadelní fakultě JAMU. Jako herec působí v nezávislém brněnském divadle Vejminek (bývalý Buranteatr ). V minulosti prošel mnoha dílnami Jiráskova Hronova jako účastník a nyní se často vyskytuje jako porotce amatérských divadelních přehlídek. Je také akordeonista a zpěvák klezmerové kapely Létající rabín.