94. Jiráskův Hronov 2. – 10. 8. 2024

BLOK - Koleje beze smyslu, Mý/ísTOPy/i(s)

BLOK - Koleje beze smyslu, Mý/ísTOPy/i(s)Hlavní program

5. 8. 2023 14:30 — 16:00

Předplatitelé A

5. 8. 2023 17:30 — 19:00

Předplatitelé B

Sokolovna

Divadlení soubor STOPA

O inscenaci "Koleje beze smyslu"
Umíš být vůbec sám? Děláš to co tě opravdu činí šťastným? Vážně škola určí hodnotu člověka? Miluješ doopravdy někoho?  Řídíš se podle sebe nebo podle společnosti? Za čím se pořád ženeš? Je v životě důležitější smysl nebo štěstí? Jak dlouho musíš bezmyšlenkovitě pracovat, aby sis mohl štěstí koupit?

O souboru:
Studentský divadelní souboru STOPA kráčí spolu s gymnáziem již od roku 1993. Soubor se zaměřuje na různé divadelní formy. V tuto chvíli tvoří stopu 16 studentů vyššího gymnázia. V letošním roce se studenti rozhodli vytvořit autorskou inscenaci, ve vlastní režii. Hlavním hnacím motorem pro tvorbu byla chuť předávat a sdělovat. 

režie: Vojtěch Matějíčka, Táňa Marková, Maddie Koch, Hynek Hejna
text: soubor
dramaturgie: Vojtěch Matějíčka, Táňa Marková
choreografie: Maddie Koch, soubor
sound design: Vojtěch Matějíčka
hrají: Adriena Michálková, Adéla Horčičková, Barbora Kašáková, Daniel Bradáč, Hynek Hejna, Soňa Bergmanová, Jáchym Okleštěk, Lukáš Chaloupek, Madeline Koch, Matěj Čepelka, Taťána Marková, Veronika Modrá, Vojtěch Matějíčka
zvuk: Matyáš Papírník
světla: Michaela Petráčková 

HuSDrŠ

O inscenaci "Mý/ísTOPy/i(s)":
Tady je mé místo, ale kde to vlastně jsem? Kdo vůbec jsem a co tu dělám? Moje místo není místo. Moje místo neexistuje. Bublina.

Celý rok jsme společně tvořili na téma MOJE MÍSTO - kam patřím, kam směřuji. Vznikaly nám situace, příběhy, objevovali jsme podtémata a rozkrývali širší kontexty. Inscenace je autorskou divadelní koláží souboru.

režie: Jana Mokrá a soubor
scénář: Jana Mokrá a soubor
hraje: Antonín Drdla, Amálie Elblová, Filip Hradil, Alžběta Janebová, Vojtěch Kuchař Čenda Čupřina, Anna Mahlová, Pavlína Peňázová, Tereza Polanská, Mojmír Prosecký, Jiří Sedlák, Ema Svobodová,  Ondřej Šteidl, Alžběta Tomášová, 

Několik slov o souboru
Soubor je skupina studentů LDO ZUŠ s každoroční lehce kulminující dynamikou. Někteří jsou spolu dlouho, někteří přišli loni a někteří letos odejdou. Část souboru se letos rozhodovala o tom, co po základní škole, někteří po letech v dramaťáku odchází na vzdálené střední školy a intry. Představení na Jiráskově Hronově je derniérou a pro některé posledním představením s dramaťákem vůbec.