94. Jiráskův Hronov 2. – 10. 8. 2024

I – Improvizace

Lektor Nikola Orozovič

Seminář improvizace vás naučí všímat si věcí kolem sebe, vnímat ostatní a komunikovat s nimi. Nenechat se rozhodit a být v klidu. Zkuste si reagovat bez přípravy. Překročit hranice své komfortní zóny. Poznáte metody a postupy improvizace a jejich využití k rozvoji sociálních a hereckých dovedností, využití improvizačních metod při tvorbě divadelní inscenace, ale také v pracovním a osobním životě.

Lektor Nikola Orozovič je herec a improvizátor. Improvizaci se věnuje od roku 2004, kdy se stal hráčem České improvizační ligy. Později začal zápasy sám organizovat a následně dal vzniknout formátu improshow a skupině Just!Impro, s níž od roku 2012 účinkuje ve Švandově divadle. Posledních sedm let uvádí pod názvem 321jedem! autorský koncept impro talk show. Vede workshopy a semináře o improvizaci a komunikaci nejen pro profesionální herce, ale i pro veřejnost (například ve Švandově divadle) a ve firemních sférách. Je spoluzakladatelem Školy improvizace. Pod jeho vedením vznikla série improvizačních představení v Horáckém divadle.

Věnuje se i loutkovému divadlu a kouzlení. Objevuje se na obou stranách kamery, jako herec, produkční či v oblíbené pozici asistenta režie.