94. Jiráskův Hronov 2. – 10. 8. 2024

Prima Jazz Band

Prima Jazz BandHronoff

1. 8. 2023 19:00 — 20:00

Park A. Jiráska – Velká stage

KONCERT
Repertoár k poslechu i tanci

Sešlost hudebních nadšenců a zároveň profesionálů napříč generacemi, jenž má za cíl vytvářet radostná koncertní a taneční setkávání včetně šíření kvalitní energické hudby. Při koncertech si tak říkajíc "na své" přijdou (nejen) milovníci klasického swingu a fandové tanečních rytmů. P.J.B. se účastní festivalů, "open air" koncertů, pořádání koncertů pro děti školou povinných, poslechově-tanečních večerů, firemních a doprovodných akcí aj.

Vznik této 13 členné hudební formace je datován únorem 2018. Iniciátorem a zároveň kapelníkem je od počátku trumpetista a aranžér Štěpán Přibyl.

Energický a radostný repertoár sestavený z populárních písní a melodií zasazených do houpavých i progresívnějších tanečních rytmů, dozajista nenechá posluchače jen tak v klidu sedět. 

Stěžejní playlist kapely je opřen o tvorbu swingových velikánů (Duke Elington, Count Basie, Peréz Prado ...), který pak vkusně doplňují tzv. "cover" verze soudobých tvůrců populární hudby (Madonna, Michael Jackson ...). Výjimkou nejsou ani skladby z pera českých autorů ba dokonce tvorba autorská.