94. Jiráskův Hronov 2. – 10. 8. 2024

Pro mě byl vrchol letošního Hronova...

12.8.2022

Ohlédnutí za 92. Jiráskovým Hronovem očima účastníků

O

Hronov jsou pro mě vždycky zajímavá setkání, ať už v divadlech, tak v seminářích. Letos pro mě byla velmi příjemná návštěva a sledování nápadů v seminářích B. Mazúcha, J. Lesáka a M. Špetlíka. Z divadelních zážitků jsou nejvýše Svatá hlava a Máma říkala, že bych neměla. Díky.

Jana Soprová

Hronov je pro mě přitažlivý především setkáním s lidmi a jejich osudy, ať už na jevišti nebo mimo ně. Z těch jevištních mě letos nejvíc oslovila tři setkání, a to autentickým hereckým prožitkem i precizně uchopenou formou: Dokud se tančí souboru ŽAS Homole, Viktorka souboru Convivium při ZUŠ F. A. Šporka Jaroměř a Svatá hlava Divadla MY Plzeň s vynikajícím hereckým výkonem Františka Kasky.

Radmila Hrdinová

Největší zážitek byl pro mě dvojí. Když jsme si jako seminář vyměnili prostor se seminářem Braňa Mazúcha, získali jsme na chvíli tělocvičnu s nádhernou ozvěnou, a vyzkoušeli si, jak skvěle tam zní antika. Pak to bylo Palermo, které mě baví, akorát je mi líto, že mi vždycky dají roli vraha, a tak ty lepší postavy musím zlikvidovat.

Eva Spoustová

Nebyl jsem tady na celý festival. Ale moc se mi líbil Úhel pohledu.

Vítek Zborník

Divadelní zážitek byl určitě Obolus (Disk - Trnava), nedivadelní byly do pondělí - úterý studené sprchy. A potom ještě jakožto hrající soubor děkujeme naprosto skvělým technikům v Sokolovně (Tomášovi a Šimonovi).

Štěpán Kňákal

Vrcholem pro mě bylo vypít 48 káv, dojet na kole, setkat se s přáteli a dvě představení.

Pavel Skála

Jiráskův Hronov – přijíždím čerstvý, odjíždím unavený. Plný tlačenky, piva, divadla, setkávání a smíchu. Zabrat letos dostala bránice při hovorech s přáteli, méně už v divadelních sálech. Vrcholem pro mě byla divadelní magie – to když se po několika dnech proměnili mí blízcí Cimbál z Brtnice a David z Říčan v psa Kubajze z Kralup. Kouzlo!

Martin Rumler

Divadelní vrchol: Svatá hlava, protože mi zapojila skoro nejvíce smyslů během sledování. Vážná témata podávaná bez zesměšňování skrze humor jsou mi velmi blízká! Nedivadelní: jakékoli setkání a zastavení se s lidmi na ulici, ve Stovce, v hledišti, v PC, v Tritonu a na semináři. Letos se nic nedostalo níže než na vrchol – a bude moc moc těžké se adaptovat na život mimo Hronov. A osobně pro mě top: noc z pátku na sobotu v Tritonu, která celý ten týden posunula do dalšího rozměru.

Vendula Melíšková

Jednoznačně Svatá hlava.

Martin, Hronov

Kromě semináře SaT je mi těžko volit mezi několika úžasnými hrami. Volím Svatou hlavu.

Hana, Praha

Asi Geissleři, Jana Kratochvílová byla taky vtipno-hustá, vodní bitva byla boží, Záblesk byl překvapivý a dobrý.

Zuzka

Z hlavního programu Záblesk, z off programu Geissleři, z koncertů Kratochvílové gore-metal.

Julie

Jáňa Kráťa je prostě "must have"!

David

Zpět