94. Jiráskův Hronov 2. – 10. 8. 2024

PS – Pohyb slovem (4.–6. 8.)

Lektor Pavol Smolárik

Třídenní seminář

Na počátku bylo…

…slovo, chce se říct. Ale jak si možná někdo bystře povšiml, před slovem „slovo“, v tomto textu jsou ještě tři tečky. A před nimi je cosi a mezi nimi malý prázdný prostor a …tak bychom mohli pokračovat.

Co se děje před tím, než z nás slovo „vypadne“? Má to slovo Váhu? Má to slovo tělo? Jaký má zvuk? Jaký má dech? Výraz? Cenu…

Divadelní interpret se chtě nechtě vyjadřuje celým svým organismem. Vše je vidět. Pozornému divákovi a posluchači nic neunikne.

Ne, nemá to být ukecaná dílna, možná právě naopak…

V hlavních rolích: ztišení, vědomé objevování souvislostí mezi tělem, zvukem a významem, málo je někdy víc a někdy je nejvíc nic:)

Ne, nebude to nuda, to jako fakt!

Může se zpívat, volat i řvát, bez kontroly s sebou švihat, či větama malovat.

P.S.: Co spíše nečekat: literární dílnu, klasický přednes, že nepotřebuju tepláky.

        Co spíše čekat: spoustu překvapení, intuitivní a empatickou práci, bezbřehé objevování, ty tepláky.

P.S.S.: V případě nejasností mě neváhejte kontaktovat, neujasníme to ještě víc. :)

P.S.S.S.T.!!!

Váš,

P.S.

Lektor Pavol Smolárik je absolventem herectví na Katedře alternativního a loutkové divadla DAMU v ročníku doc. Miroslava Krobota. Krátce byl v angažmá v Divadle Minor, se kterým dodnes pravidelně spolupracuje. Je spoluzakladatelem Divadla LETÍ, hudebně divadelní skupiny Fekete Seretlek, vokálně experimentální divadelní platformy Boca Loca Lab a kapely pro děti a rodiny Rozbal to! Dlouhodobě spolupracoval s Dejvickým divadlem, opakovaně hostoval v Národním divadle v Praze, nyní účinkuje mj. v divadle Komedie v muzikálu Lazarus. Podílel a podílí se na vzniku mnoha nezávislých projektů pro děti i dospělé, např. v rámci studia Damúza. Dlouhodobě spolupracuje s FORUM PPV – organizací zabývající se prožitkovým vzděláváním. Účinkuje v televizních a rozhlasových projektech. Roku 2007 byl na festivalu Next Wave označen za Objev roku, za roli v inscenaci Bratři naděje Divadla Minor byl mezi třemi nominovanými na Cenu Thálie za rok 2021.