94. Jiráskův Hronov 2. – 10. 8. 2024

Tanec tanec

Tanec tanecHlavní program

1. 8. 2023 18:15 — 19:45

Předplatitelé A

1. 8. 2023 20:30 — 22:00

Předplatitelé B

Jiráskovo divadlo

(NE)MOŽNOSTI
ZUŠ Červený Kostelec
K vytvoření choreografie (Ne)možnosti nás inspirovala hudební předloha Petra Fialy: čtyři ironické monology pro klavír, improvizace s energií v prostoru, naslouchání a nacházení nových forem pohybu s použitím rekvizity – kostýmu.

Hudba: Petr Fiala
Choreografie: Blanka Rejholdová a děvčata

Nominace z Tanec, tanec… 2023

MAGNIFIKAT
NoTa Plzeň
Taneční duet je inspirován hudbou Vladimír Godára, tématem duchovnosti, kterou obě tanečnice vyjadřují svým osobním prožitkem, propojení s vnitřním světem, tradicí, jemností, i tím, co je za slovy.A současně společným naladěním se na vzájemný vztah, který se prolíná s hudbou, prostorem.

Hudba: Vladimír Godár
Choreografie: Lenka Jíšová, Kateřina Lisková a Klára Soukupová

Nominace z Tanec, tanec… 2023

MAAGAL
Taneční a pohybové studio Magdaléna Rychnov u Jablonce nad Nisou

Motto inscenace: „Věříš mi – věřím ti, víš a vím, buď jak buď, nezradíš – nezradím.“ Tuto tajnou přísahu svěřila Helga Pollaková svému deníku. Jí i dalším děvčatům z pokoje 28 v koncentračním táboře v Terezíně skýtala tato přísaha v nejobtížnější etapě jejich života důvěru, naději a sílu přežít.

Nominace z Tanec, tanec… 2022, Speciální cena poroty za výjimečný počin.

Flash Dance Company TJ Sokol Jaroměř
Virginie Woolfová: Nejdražší, jsem si jista, že zase ztrácím rozum a že už nemůžeme znovu procházet vším tím peklem. A vím, že tentokrát bych se z toho nedostala. Začínám opět slyšet ty hlasy a nedokážu se soustředit. A tak musím udělat to, co pokládám za nejlepší řešení. Tys mi dal největší možné štěstí.Nikdo by v žádném ohledu nemohl být lepší než ty. Nemyslím, že by spolu dva lidé mohli být šťastnější než my dva, než mě postihla tahle strašná nemoc. Už s ní nedokážu dál bojovat, vím, že ti kazím život, že beze mne bys mohl nerušeně pracovat. A to budeš, jistě budeš. Už ani neumím pořádně formulovat. A nemůžu ani číst. Chci ti ale říct, že za všechno štěstí svého života vděčím jenom tobě. Měl jsi se mnou svatou trpělivost a byls  na mě neuvěřitelně hodný. Chci říct, že – každý to přece ví. Kdyby existoval někdo, kdo by mě mohl zachránit, byl bys to ty. Opustilo mě všechno – kromě jistoty, že ty jsi dobrý člověk. Já už ti přece nemůžu dál kazit život. Nevěřím, že by se na světě našli jiní dva lidé, kteří by spolu byli šťastnější než my dva.

Hudba: Max Richter
Choreografie: Michal Vach, Lenka Halašová
Pomocná choreografie: Jana Faltová, Blanka Rejholdová, Zuzana Zítková
Hudba: Sylvie Bodorová
Choreografie: Ludmila Rellichová a soubor

Nominace z Tanec, tanec… 2022, Cena města tance 2021 za výrazný umělecký počin a osobitou

výpověď v tanci.